ciecice cnc

Rozpoczynając pracę na maszynach CNC warto odpowiednio się do tego przygotować. Operator takiego urządzenia powinien m.in. odbyć kurs w zakresie obsługiwania oraz programowania obrabiarek sterowanych numerycznie, co pozwoli na korzystanie z maszyn takich jak frezarka lub tokarka CNC. Tylko z taką wiedzą powinno się rozpoczynać przygodę z tego typu maszynami, które uznawane są za bardzo zaawansowane w swym sposobie działania.

wiertlo monoliczne

Wiertła monolityczne są używane m.in. do obróbki drewna klejonego oraz litego, tworzyw sztucznych, stali, żeliwa, kompozytów i aluminium. Wykonywane są z węglików spiekanych, które są na tyle wytrzymałe, że używa się ich nawet do zbrojenia narzędzi w górnictwie. Czym jeszcze się charakteryzują i jakie wiertła monolityczne są z nich produkowane?

operator maszyny CNC

Maszyny CNC są obecnie powszechnie wykorzystywane w różnych dziedzinach przemysłu. To podstawowe elementy wyposażenia wielu zakładów i warsztatów, znacząco usprawniają pracę, podnosząc jej wydajność i precyzję działań. Okazują się szczególnie przydatne wszędzie tam, gdzie odbywa się produkcja na przemysłową, masową skalę. Maszyny CNC w znaczącym stopniu odciążają pracowników, co jednak nie oznacza, że całkowicie ich zastępują. Nadal niezbędne są kompetentne osoby, które będą w stanie prawidłowo wykorzystać sprzęt sterowany komputerowo. Z tego artykułu dowiesz się, kto właściwie może obsługiwać maszynę CNC i jakie umiejętności są do tego niezbędne.

obróbka gwintów

Statystki dowodzą, że nawet połowa wykorzystywanych obecnie maszyn może bazować na połączeniach gwintowych. Aby dobrze wykonać te ważne elementy, stosuje się kilka podstawowych metod ich obróbki. Każda z nich nadaje gwintom nieco inne parametry, a co za tym idzie, sprawia, że stosuje się je w różnych dziedzinach przemysłu. Poznajmy bliżej niektóre z najpopularniejszych rozwiązań.
maszyny CNC

Maszyny CNC znajdują obecnie powszechne zastosowanie w przemyśle. Wynika to przede wszystkim z wielu zalet użytkowych, jakimi się wyróżniają. Przede wszystkim pozwalają na znaczące zwiększenie wydajności i precyzji obróbki. Pod tym względem są bezkonkurencyjne w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Skracają też czas pracy i okazują się niezastąpione w przypadku masowej produkcji. Zdecydowanie odciążają pracowników, których rolą jest przede wszystkim kontrola przebiegu pracy maszyny i dostosowywanie parametrów obróbki.
Rodzaje narzędzi frezarskich

Frezowanie to jedna z najważniejszych metod obróbki skrawaniem. Znajduje zastosowanie przy obróbce płaszczyzn, wykonywaniu rowków, nacinaniu gwintów czy wykonywaniu kół zębatych. Wszystkie te czynności realizowane są z zastosowaniem frezarek, które wyposażone są we frezy. Frezy to podstawowe, wieloostrzowe narzędzie frezarskie, które występuje w różnych rodzajach. Podziału możemy dokonać ze względu na różne kryteria, w tym przede wszystkim kształt, geometrię ostrzy czy materiał, z jakiego zostały wykonane.

Dane kontaktowe
CNC Art Marek Fiołka
ul. Mickiewicza 18, Racibórz 47-400, Polska
biuro@cncart.pl, +48 32 415 00 77, +48 32 797 11 76

Moduł - zakładki FB,Twitter etc

©2020 CNC Art Marek Fiołka. All Rights Reserved. Made with love by MIDNIGHT DESIGN STUDIO.